Vastaps A víg özvegynek Veszprémben

Így látják a szereplők

Zúgó vastapsot, zsúfolásig megtelt nézőteret és hatalmas sikert hozott Lehár Ferenc A víg özvegy című operettjének bemutatója a Veszprémi Petőfi Színházban. A rendező Szinetár Miklós Kossuth- és Jászai-díjas Kiváló és Érdemes művész.

A főszereplők ilyen gondolatokkal várták a találkozást a közönséggel:

Halas Adelaida az elmúlt időszak veszprémi zenés darabjainak egyik főszereplője volt. Most ismét egy címszerepet formálhat meg a színházban.

– Glavari Hanna nem kimondottan egy „kékvérű” özvegyasszony. Letisztultság, önállóság, elegancia, finomság, életrevalóság és őszinteség jellemzi. Fiatalon lett özvegy, túl van sok mindenen, egy beteljesületlen szerelmen is, hiszen Danilóval a családi tiltakozás miatt korábban nem kelhettek egybe. Miután meghalt az idős férje, újból találkoznak. A kettőjük viszonya olyan, mint egy meccs, játszma a szerelmükért, kapcsolatukért a lelkükben. Szinetár Miklós rendező szerette volna, ha az arányok betartása mellett meg tudjuk mutatni az operett finomságát, szépségét, fricskáit, iróniáját, a történet sokfajta szálait. Rengeteg jó tanácsot kaptunk tőle és Szilágyi Tibortól is, akinek jelenléte, óriási szakmai tapasztalata mind hozzájárult ahhoz, hogy ennek a gyönyörű Lehár Ferenc műnek a színeit, rezdüléseit érezni, játszani is tudjuk – mondta Halas Adelaida, akinek a színpadon ismét Szeles József lesz a párja.

Image

Szilágyi Tibor, Halas Adelaida és Szeles József

Szeles József úgy fogalmazott, A víg özvegy olyan operett, hogy aki színészként, énekesként ezzel a művel találkozik, annak az úgynevezett “top kategóriát” jelenti Lehár Ferenc örökzöldje, hiszen világhírű alkotásról van szó.

– A szép dallamok, a jó darab és az operett szépsége mellett mindig a csapaton is múlik egy előadás sikere, fogadtatása. Nagyon jó csapat jött össze, hiszen itt van velünk Lehár Ferenc, Szinetár Miklós, Szilágyi Tibor, akik garanciát jelentenek arra, hogy az operett a színházban ismét színvonalasan tudjon találkozni a közönséggel. Danilóként szeretnék méltó lenni A víg özvegy eddigi történetéhez, s remélem, hogy a remek stábbal együtt megtaláljuk az utat a műfajt szerető és kedvelő veszprémi nézőkhöz – hangsúlyozta Szeles József.

Gál Gabit ismerősként köszöntötték a társulat tagjai, hiszen 2006-ban már játszott a Veszprémi Petőfi Színházban, a Három a kislány című daljátékban Médi szerepét formálta meg Harangi Mária rendezésében. A víg özvegyben Valencienne-t, a nagykövet feleségét alakítja.

Image

Gál Gabi és Kóbor Tamás

– Valencienne olyan fiatal hölgy, aki nem vesztette el a szerelem iránti érdeklődését, nyitottságát, szereti a férjét, de más kapcsolatra is vágyik. Rosillon iránt őszinték az érzelmei. Az erkölcsösség és az erény irányították eddig az életét, most azonban megérintette a szerelem érzése, s döntenie kell – mondta szerepéről Gál Gabi, aki várja már a közönséggel való találkozást és annak is örül, hogy a karmester Oberfrank Péter, aki tanára volt a Zeneakadémián.

Kóbor Tamás nem először találkozik Rosillon szerepével, játszotta Szegeden és Kaposváron is. A veszprémi közönség pedig már láthatta őt a Bruschino úr című vígoperában, amelynek nemrég volt a bemutatója a színházban.

– Nem könnyű szerep ez számomra, azon kívül, hogy nagyon komoly énekesi feladatot is jelent, gyönyörű dalokkal, áriákkal, a csábító karakter annyira viszont nem áll közel hozzám. Jobban szeretem a vicces, humoros oldalam megmutatni a nézőknek. Szinetár Miklós sokat segített a próbák alatt, nagyon jó volt vele együtt dolgozni, örültem ennek a munkának, mert ő vett fel annak idején az Operaház stúdiójába ösztöndíjasnak – felelte érdeklődésünkre a fiatal énekes.

Image

Kőrösi Csaba és Szilágyi Tibor

Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai-díjas Kiváló és Érdemes művész kötődik a veszprémi színházhoz, a pályafutása elején, az 1960-as évek végén tagja volt a társulatnak, a kilencvenes esztendők közepén játszott és rendezett a teátrumban, s most újból visszatért ide.

– Azért jó darab A víg özvegy, mert ha kivennénk belőle a világhírű zenét, akkor is nagyon jó helyzeteket, játszható szituációkat tartogat a színész számára. A műben adott egy kis ország, amely talpra akar állni gazdaságilag, s ezért mindenre képes. Aktuális görbe tükör ez ma is. A nagykövet ebben a történetben egy idősödő férfi, aki képtelen észrevenni mi történik körülötte, különösen a feleségével – mondta Szilágyi Tibor, akinek jelenetei sok humort tartogatnak az előadásban és ebben méltó partnere Kőrösi Csaba.

Kőrösi Csaba úgy fogalmazott, az elmúlt időszakban több hasonló figurát kellett játszania a veszprémi zenés előadásokban, most is igyekszik majd új, az előzőektől eltérő karaktert megformálni ebben az operettben.

– Nyegus az a titkár, aki alaposan összekuszálja a történetet, majd részt vesz a kibogozásában. Örülök, hogy Szilágyi Tiborral játszhatok együtt, hiszen régebben ő csak rendezett engem, s mindig szerettem volna vele együtt játszani. Most ez teljesült. Nem túlzok, felemelő érzés. Bízom abban, hogy az előadás, amelyet Szinetár Miklós a színpadra álmodott, elnyeri a nézők tetszését, s remélem, Nyegus nem lesz ebben “gyengus..” – felelte érdeklődésünkre Kőrösi Csaba.

Varga Róbert