Színházak – futócipőben

Rekord számú, 22 színházi csapat vett részt a Budapest maraton lefutásán október 13-án. A 42.195 méteres távot – részben vagy egészben – számos ismert színész is teljesítette: Udvaros Dorottya, Tóth Auguszta, Szabó Győző, Deutsch Anita, Puskás Tamás. A díjátadó ünnepséget a napokban tartották a Vígszínházban.

A csapatok tagjai egymásnak adták a stafétát, míg a legedzettebbek egymaguk teljesítették a távot. A legtöbb csapatot, hetet, az Operaház állította ki. Ebben nagy szerepe van Miklósa Erika énekesnőnek, aki maga is lelkes futó, a budapestivel egy időben teljesítette a new york-i maratont.

A férfi csapatok közül a vígszínházi teljesítette a legjobb időt. Eszenyi Enikő igazgatónő kilátásba helyzete, jövőre nem csak szurkolni fog, hanem maga is sportcipőt húz. A vegyes összetételű csapatok között a kaposvári színház bizonyult a leggyorsabbank. Bérczes László művészeti vezető megrögzött futó, sokakat vett már rá a sportolásra.

Image

Csőre Gábor és a vígszínházi csapat

Öten egyénileg teljesítették a távot. Rikker Mária, az Operettszínház énekkari tagjának ez már a 13. maratonja volt, Bérczes Lászlónak a hetedik. Megyes Melinda a Kolibri Színház színeiben, Zöld Csaba a József Attila Színház, Csőre Gábor pedig a Víg színeiben futotta le először.

Simicskó István sportállamtitkár úgy fogalmazott: a sportban nem az ellenfelet, hanem saját magunkat kell legyőzni. Általa nem csak a testünket, hanem az akaratunkat is erősítjük, így egyre nagyobb célokat tűzünk ki magunk elé. A politikus sikerként könyveli el, hogy az elmúlt években jelentősen megnőtt a szervezett, egyesületi keretek között sportoló gyerekek száma.

Image

Bérczes László

A jövő évi futást szeretnék kiterjeszteni más művészeti ágak képviselőire, írókra, festőkre is, másrészt a közönséget is még inkább bevonni, akár szurkolóként. Tavaly Kovács István Kokó indította el azt a hagyományt, hogy 42 évesen teljesítette a 42 kilométeres távot egyénileg. Idén Csőre Gábor tette ezt, aki jövőre Pindroch Csabának szeretné átadni a stafétát.

A futó kollegákat út menti, énekes pontokon biztatta kitartásra az Opera, az Operett és a Honvéd Féfrikar. A csapatok között volt a Nemzeti Színház is (Udvaros Dorottyával és Tóth Augusztával) és a Játékszín is.

A futásnak karitatív célja is volt: a színházak nevezési díját, 300.000 forintot a Bajor Gizi Színészmúzeum kertjének renoválására fordítják.

Cs. Z.