Paradicsomtól a pokolig Veszprémben

Megtartották a Paradicsomtól a pokolig – Diákszemmel Az ember tragédiája című színházi vetélkedés sajtótájékoztatóval egybekötött sorsolását április végén a  Veszprémi Petőfi Színházban. A nagyszabású eseményen 13 iskola vesz részt.

 

A Veszprémi Petőfi Színház hagyományteremtő szándékkal hívta meg a város és a megye középiskoláit egy évenkénti nemes versengésre. A Paradicsomtól a pokolig című játékra jelentkező iskolák csoportjai első alkalommal Madách Imre Az ember tragédiája című művének egy-egy „szín”-ét adják elő, javasolt példány segítségével, maximált időtartamban, maguk által alkotott díszlet-, és jelmez-jelzések igénybevételével. A különböző iskolák által színpadra állított színekből aztán egy teljes előadás születik, amelynek a bemutatója a Veszprémi Petőfi Színházban lesz 2011. január 22-én. Az ötletgazda a szolnoki színház volt, ott valósult meg először ilyen jellegű előadás idén és most a veszprémi teátrum is csatlakozott a kezdeményezéshez.

Oberfrank Pál a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója köszöntőjében többek között arról beszélt: fontosnak tartja azt, hogy a diákság ilyen módon testközelből is találkozzon a magyar irodalom egyik legfontosabb alapművével, úgy, ahogy azt Madách Imre megírta.

Eperjes Károly művészeti tanácsadó úgy gondolja: remek alkalmat jelent ez a közös munka arra, hogy a diákság közelebb kerüljön a színház világához, az irodalomhoz, azokhoz a magyar és egyetemes értékekhez, melyek segítik őket eligazodni a világban, az életben.

A Veszprémi Petőfi Színház a próbafolyamathoz Kőrösi Csaba színművész személyében biztosít egy konzultánst, aki segít az osztályoknak a munkafolyamat során, illetve tanácsadóként a színház művészei, (Módri Györgyi, Dominek Anna, Máté P. Gábor, Tóth Loon, Szeles József, Gere Dénes Ákos és Péti Krisztina dramaturg) és műszaki dolgozói is a készülő produkciók rendelkezésre állnak.

– Az a lényeg, hogy a gyerekek fejtsék meg a mű üzenetét, azt, hogy nekik mit jelent ma Az ember tragédiája, ők dolgozzanak vele, a felkészítő tanárok és színészek pedig segítsék őket abban, hogy ezt az utat végig tudják járni – mondta Kőrösi Csaba.