Megjelent a Magyar Teátrum októberi száma

Megjelent a Magyar Teátrum színházi magazin harmadik évfolyamának nyolcadik, októberi száma.

A Magyar Teátrumi Társaság 16 oldalas, színes A/3-as formátumú havilapja megvásárolható országszerte az újságosstandokon, és kilenc vidéki nagyváros színházában (Sopron, Győr, Székesfehérvár, Veszprém, Zalaegerszeg, Kecskemét, Szolnok, Debrecen, Békéscsaba), valamint előfizethető a lapban megadott címen.

A Magyar Teátrumban főleg a lapot alapító kilenc vidéki színházról olvashatnak, de találhatnak benne fővárosi és határon túli színházakról, színházi művészekről szóló írásokat is.

Az októberi lapszám tartalmából:

 

Wildhorn és Knighton: A Vörös Pimpernel című musicaljével indult a 2011/2012-es színházi évad a Győri Nemzeti Színházban. Orczy Emma bárónő 1903-ban született regénye színpadi változatának magyar szövegkönyvét Molnár László írta, aki egyben az előadás egyik főszereplője és rendezője is. A vele készült interjú a címlapon kezdődik és a 7. oldalon folytatódik.

 

A Békés Megyei Jókai Színház Szomor György és Pozsgai Zsolt: Monte Cristo grófja című musicaljének ősbemutatójával nyitotta a színházi évadot, október 7-én. Az Alexandre Dumas regényéből készült zenés darab zeneszerzőjével, dalszövegírójával, címszereplőjével, rendezőjével: Szomor Györggyel az 1. és 6. oldalon olvashatnak beszélgetést.

 

Bemutatták az Ég és Föld gyermeke című előadást Veszprémben, a Latinovits – Bujtor Játékszínben. Pilinszky János meséiből Dóczy Péter rendezett zenés álomjátékot. 1-11.oldal.

 

A Magyar Teátrumi Társaság három tagszínháza: a kecskeméti Katona József Színház, a Veszprémi Petőfi Színház és a soproni Petőfi Színház ünnepel kerek évfordulót a most kezdődött színházi évadban. Ünnepi összeállítást találnak a 8-9.oldalon.

 

Egyházi Géza, az ismert énekes-színész A nyomorultak című musical Jean Valjean szerepe mellett hamarosan A víg özvegy című operettben Danilóként látható a kecskeméti Katona József Színházban. – 14. oldal.

 

Az utóbbi időben ismét komoly díjakat vehettek át a Magyar Teátrumi Társaság tagszínházainak művészei. Mészáros Sára az Egri Gárdonyi Géza Színház művésze kapta a Színikritikusok Díját a legjobb női főszereplő kategóriában, Kertész Marcella, a szolnoki Szigligeti Színház színművésze, a Szolnok megyei, Fekete Péter a Jókai Színház igazgatója (a Magyar Teátrum főszerkesztője) pedig a Békés megyei Príma Díjat vehette át. Az utóbbit a SzarvasiVízi Színházban adták át Demján Sándornak, a VOSZ elnökének jelenlétében. – 2. oldal.

 

A debreceni Csokonai Színház október elején mutatta be Molière: Scapin, a szemfényvesztő című komédiáját Silviu Purcărete rendezésében, Trill Zsolttal a főszerepben. – 3. oldal.

 

Október 6-án mutatta be a szolnoki Szigligeti Színház Balázs Péter rendezésében, a friss Príma-díjas Kertész Marcella, főszereplésével az Imádok férjhez menni című Maugham–Nádas–Szenes zenés vígjátékot, bérleten kívül! – 3. oldal.

 

Színészi és szerzői feladatok is várnak Szemenyei Jánosra az idei évadban a kecskeméti Katona József Színházban. A sokoldalú fiatal tehetséggel a 4. oldalon olvashatnak interjút.

 

A szolnoki Szigligeti Színház a Szín-Mű-Hely béli nagy siker láttán most indult

évad nagyszínpadi bérletes előadásai közé emeli be Márai Sándor Kaland című darabjának előadását, melynek Mécs Károly a főszereplője és Málnay Levente a rendezője. – 4. oldal.

 

Első alkalommal adták át a Bujtor-emlékgyűrűt a Veszprémi Petőfi Színházban Somogyi György fővilágosítónak, aki 33 éve dolgozik a teátrumnál – olvasható a Kulissza rovatban, az ötödik oldalon. Ugyanitt találnak egy interjút Vlasics Ritával, a Győri Nemzeti Színház súgónőjével.

 

A szolnoki Szigligeti Színház szeptember 23-án mutatta be Molnár Ferenc: Liliom című művét. A 6. oldalon olvashatnak részletet az egyik kritikából. Ugyanezen az oldalon találnak egy kritika-részletet Maróti Lajos A számkivetett című monodrámájának előadásáról, melyben Oberfrank Pál alakította Dante szerepét a Gyulai Várszínházban.

 

November 5-én az Óbudai Kulturális Központban kerül sor az Elveszett paradicsom elő-bemutatójára, majd november 12-én a József Attila Színházban mutatja be a Turay Ida Színház Sarkadi Imre1961-ben írt utolsó drámáját. – 7. oldal.

 

Szeptember 21-én, A Magyar Dráma Napján a Magyar Teátrumi Társaság két tagszínháza – a székesfehérvári Vörösmarty és a békéscsabai Jókai – is meghirdette az Ádámok és Évák Ünnepe című szolnoki kezdeményezésű középiskolai programot. – 10. oldal.

 

Az Egri Gárdonyi Géza Színház október 7-én mutatta be Sütő András: Káin és Ábel című darabját Blaskó Balázs színházigazgató rendezésében, akinek nyilatkozatát a 13. oldalon olvashatják.

 

A zalaegerszegi Hevesi Sándor Nádasdy Ádám fordításában, Vízkereszt, vagy bánom is én címmel október 7-én mutatta be a népszerű Shakespeare-komédiát, Csiszár Imre rendezésében. – 13. oldal.

 

A Tantermi deszka című iskolaszínházi program keretében Csak Rómeó és Júlia… címmel beavató színházi előadást mutatott be a Hevesi Sándor Színház

Zalaegerszegen. – 13. oldal.

 

Nagyoperett rendezésével tér vissza az idei évadban Szerednyey Béla a kecskeméti Katona József Színházhoz. A víg özvegyet, Lehár Ferenc alkotását október 14-én mutatják be. – 15. oldal.

 

Párok az életben, párok a színpadoncímmel Topolcsányi Laura és Bregyán Péter színművészekkel olvashatnak beszélgetést a lap 15. oldalán.

 

A 16. oldalon pedig arról olvashatnak, hogyan tartottak évadzáró-nyitó bulit a Turay Ida Színház tagjai, hogyan cserél előadásokat a veszprémi és a székesfehérvári színház.

Megjelent a Magyar Teátrum októberi száma

Megjelent a Magyar Teátrum második évfolyamának nyolcadik, októberi száma. A Magyar Teátrumi Társaság 16 oldalas, színes A/3-as formátumú havilapja megvásárolható az ország szinte valamennyi újságosstandján, és kilenc vidéki nagyváros színházában (Sopron, Győr, Székesfehérvár, Veszprém, Zalaegerszeg, Kecskemét, Szolnok, Debrecen, Békéscsaba), valamint előfizethető a lapban megadott címen. A Magyar Teátrumban főleg a lapot alapító kilenc vidéki színház életéről olvashatnak, de találhatnak benne fővárosi és határon túli színházakról, színházi művészekről szóló írásokat is.

A lap tartalmából:
 
A címlapon induló Rivalda rovatban Nemcsák Károly színművésszel olvashatnak interjút – 1-8. oldal.
 
Szintén a címlapon indul az az interjú, melyben Kenturral a kecskeméti Nyomorultak bemutató díszletérről beszélget a lap munkatársa.– 1-6. oldal.
 
Az 1. oldalon kezdődik a Veszprémi Petőfi Színház Anna Karenina musical-opera bemutatójáról szóló cikk. 1-6. oldal
 
Ugyancsak az 1. oldalon olvashatnak arról, hogy Ibsen Nóra című darabjának bemutatójával új színházat avattak Békéscsabán, a Békés Megyei Jókai Színház mellett nemrég átadott Ibsen Házban. 1-2. oldal
 
A 4. oldalon kettős interjút olvashatnak Danyi Judittal és Szerednyei Bélával Donald Margulies Vacsora négyesben című színdarabjának a kecskeméti bemutatójáról.
 
Ugyancsak a 4. oldalon olvashatnak a budapesti Aranyatíz Kultúrház októberi színházi programjairól.
 
Az 5. oldalon a szolnoki Szigligeti Színház János vitéz bemutatójáról olvashatnak előzetes interjút a gonosz mostohát alakító Lugosi Claudiával és a Jancsit játszó Bot Gáborral.
 
Az 5. oldalon olvashatnak arról is, hogy Piros Ildikó a színpadon is beleszeret férjébe: Huszti Péterbe, a soproni Petőfi Színház októberi Kései találkozás című bemutatójában.
 
A zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház október 15-én Sztarenki Pál rendezésében bemutatja Csehov: Cseresznyéskert című lírai komédiáját. – 5. oldal
 
A debreceni Csokonai Színház októberben az oroszországi Jaroszlavlban, decemberben pedig a világhírű párizsi Odéon Színházban vendégszerepel. – 6. oldal
 
A 7. oldalon a hetvenöt éves Miske László és a 60 éves Mikó István színművészeket köszönti a lap.
 
A 8. oldalon Richard Harris Csupa balláb című vígjátékának szolnoki bemutatója kapcsán olvashatnak négyes interjút Radó Denise rendezővel valamint Vásári Mónika, Gombos Judit és Császár Gyöngyi színművésznőkkel.
 
A 9. oldalon a Békés Megyei Jókai Színház készülő Csárdáskirálynő bemutatójáról Seregi Zoltán rendezővel beszélget a lap szerkesztője.
 
A 10. oldalon, a fiatalon elhunyt Nagy László Zsolt színművészre, Nagy Imre díszletszobrászra és egyik alapítójára: Bujtor István színművészre emlékezik a lap.
 
Ugyancsak a 10. oldalon olvashatnak a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház, Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok című zenés mesejátékának bemutatójáról.
 
A 11. oldalon, a Palinta rovatban olvashatnak arról, hogy Ganxsta Zolee Kecskeméten színészként is kipróbálhatja magát, hogy Szolnokon ebben az évadban is folytatódik az Ádámok és Évák program középiskolásoknak, hogy a 10. évadját nyitó szarvasi Cervinus Teátrum színpadra állítja a szeretetre méltó cserfes kislány: Harisnyás Pippi történetét, és hogy A Szivárvány szép kapujában című zenés mesejátékot láthatják a gyermekek a Veszprémi Petőfi Színházban.
 
A 12. oldalon a Győri Nemzeti Színház kulisszái mögé pillanthatnak be az olvasók, ahogy tehették ezt a színház nézői is egy napon keresztül.
 
Arról is a 12. oldalon olvashatnak, hogy Ír színinövendékek jártak tanulmányúton a debreceni Csokonai Színházban.
 
A 13. oldalon a Győri Nemzeti Színház 2010/11-es műsortervéről és a zalaegerszegi Kvártélyház nyári programjairól olvashatnak.
 
A 14. oldalon a szolnoki Szigligeti Színház Dario Niccodemi: Hajnalban, délben, este című bemutatója kapcsán beszélget a lap munkatársa Karczag Ferenc rendezővel, és a főszereplőkkel: Dósa Matyival és Molnár Nikivel.
 
Ugyancsak a 14. oldalon olvashatnak interjút Bata János színművésszel, a székesfehérvári Vörösmarty Színház, Kaviár és Lencse bemutatója kapcsán.
 
Kéri Kitty, a népszerű színésznő Veszprémbe szerződött – olvashatják a 15. oldalon, ahol a Győri Nemzeti Színház Csongor és Tünde bemutatójára való felkészülésről a két címszereplővel: Tompos Kátyával és Sárközi Józseffel beszélget a lap munkatársa.
 
A 16. oldalon többek között arról olvashatnak, hogy Ukrajnában – Lembergben és Kijevben – vendégszerepelt a Békés Megyei Jókai Színház, és hogy Kézdivásárhelyen bemutatják Tamási Áron: Tündöklő Jeromos című művét.
 
Image