Megjelent a Magyar Teátrum áprilisi száma

Megjelent a Magyar Teátrum című színházi magazin negyedik évfolyamának negyedik, áprilisi száma. A Magyar Teátrumi Társaság 16 oldalas, színes A/3-as formátumú havilapja megvásárolható országszerte az újságosstandokon, és a társaság tagszínházaiban, valamint előfizethető a lapban megadott címen, vagy honlapunkon. A Magyar Teátrumban főleg a társaság tagszínházairól olvashatnak, de találhatnak benne más magyarországi, nemzetiségi, határon túli színházakról, művészekről és a társművészetekről szóló írásokat is.

 

Az áprilisi lapszám tartalmából:

 

Március 15-e alkalmából átadták a Kossuth-, a Jászai- és a művészeti díjakat, kitüntetéseket. A Magyar Teátrumi Társaság tagszínházaiból minden eddiginél többen kaptak az idén állami elismeréseket. A Kossuth-díjas Pásztor Erzsiről, Piros Ildikóról, Balázs Péterről és a többi kitüntetettről az 1-2-3-4. oldalon olvashatnak.

 

Ünnepi díszelőadással ért véget a XVII. Magyar Drámaíró Verseny a Békés-

csabai Jókai Színházban. A nemes vetélkedésen a kortárs magyar drámairodalom nagyágyúi: Szabó T. Anna, Garaczi László és Egressy Zoltán mérték össze művészetüket és gyorsaságukat, nem kisebb színházrendezők segítségével, mint Csiszár Imre, Koltay Gábor és Marton László. – 1., – 8. oldal.

 

Az idén hat ősbemutatót tart a Csokonai Színház. A Többsincs királyfi, a Mária és A halott város után a Saint Exupéry művei alapján írt Kóbor csillag című darab került színre a debreceni teátrum nagyszínpadán – 1., – 7. oldal.

 

Az egri Gárdonyi Géza Színház Topolánszky Tamás vezette tánctagozata, a GGTánc Eger április 29-én, A Tánc Világnapja alkalmából látja vendégül a szakma színe-javát. 1. oldal.

 

Immár második nyári szezonját nyitja meg a Szarvasi Vízi Színház, melynek programjait a lap kiadója, a Magyar Teátrum Nonprofit Kft. szervezi és bonyolítja le. 1., – 16. oldal.

 

 

A Győri Nemzeti Színházban az utóbbi évek egyik legnagyobb közönségsikere a 2008-ban Forgács Péter rendezésében bemutatott Made in Hungária volt. A musical méltó folytatása az idei utolsó nagyszínpadi premier, az Aranycsapat. A szerzőpáros mindkét zenés mű esetén Fenyő Miklós és Tasnádi István. 4. oldal. Nagy Balázzsal, az előadás egyik főszereplőjével az 5. oldalon olvashatnak interjút.

 

Újszerű kezdeményezést indít útjára Cseke Péter, a kecskeméti Katona József Színház igazgatója, Idén nyáron mutatják be elsőször az Újvilág Passió című nagyszabású, szabadtéri előadást – 5. oldal.

 

A tavaly elhunyt Hubay Miklós Kossuth-díjas drámaíró Egy szerelem három éjszakája című művét március 24-én mutatta be a soproni Petőfi Színház Huszti Péter rendezésében. A Kossuth-díjas színész-rendezővel a lap 6. oldalán olvashatnak interjút.

 

Ugyancsak a 6. oldalon olvashatnak bele a Veszprémi Petőfi Színház O’Neill: Utazás az éjszakába című előadásának egyik kritikájába.

 

László Miklós, a népszerű kabarészínész Illatszertár című vígjátéka a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban az idei évad utolsó nagyszínpadi bemutatója. – 7. oldal.

 

A Magyar Költészet Hete címmel nagyszabású rendezvénysorozatot tartott a Veszprémi Petőfi Színház április 10-étől. Részletek a 8. oldalon.

 

A dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház március 18-án mutatta be Eisemann Mihály – K. Halász Gyula – Kellér Dezső Fiatalság bolondság című zenés játékát. Ladányi Andreával, az előadás koreográfusával a 9. oldalon olvashatnak egy beszélgetést.

 

Ugyancsak a 9. oldalon olvashatnak Hunyady Sándor A három sárkány című vígjátékának bemutatójáról, melyet március 23-án tartottak Szolnokon, a Szigligeti Színházban.

 

A Magyar Nemzeti Gyermek és Ifúsági Színház Tom Sawyer kalandjai előadása kapcsán beszélgetett a lap munkatársa a fő és címszerepet alakító Kurkó Józseffel. – 10. oldal.

 

Ugyancsak a 10. oldalon, a Kulissza rovatban olvashatnak interjút Nády Árpáddal, a Győri Nemzeti Színház fővilágosítójával.

 

Pintér Tamás(Oroszlán) kaszkadőrre, vívó- és öttusaedzőre, a Magyar Kaszkadőr Szövetség elnökére, a Színház- és Filmművészeti Egyetem nyugalmazott egyetemi docensére emlékezik Kadelka László a 11. oldalon.

 

Látványos ünnepi műsor keretében, teltház mellett rendezték meg a 12. MASZK Jótékonysági Gálát a kecskeméti Katona József Színházban. – 11. oldal.

 

Az iskolák és a színházak kapcsolata valamint a művészek érdekérvényesítése volt a két témája a Színház a gödörben II. névre keresztelt, a színházi szakmát párbeszédre sarkalló konferenciának március 19-én, Budapesten, a Kossuth Klubban. – 12. oldal.

 

100 éves a szolnoki Szigligeti Színház. A centenárium megünnepléséül május 14-én kiállítás nyílik, és május 15-én gálaestre gyúlnak ki a fények a színházban. – 13. oldal.

 

Igazi sztárszereposztásban látható A régi nyár című operett a tatabányai Jászai Mari Színházban. A főszereplők a lap 14. oldalán nyilatkoznak.

 

Idén százéves a budapesti Rózsavölgyi Zeneműbolt, ahol áprilistól Rózsavölgyi Szalon néven új kamaraszínházi tér nyílik a Pentaton Ügynökség

üzemeltetésében. A tervekről Zimányi Zsófia nyilatkozik a lap 14. oldalán.

 

A Budaörsi Játékszín évad végi előadásairól, bemutatójáról a 15. oldalon olvashatnak.

 

Tordy GézaKossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas, Kiváló-és Érdemes művész, a Nemzet Színésze, a Halhatatlanok Társulatának tagja vendégeskedik a Vastaps esten április 27-én délután öt órakor a Veszprémi Petőfi Színházban. – 15. oldal.

 

Tavaly októberben került a Győri Nemzeti Színház műsorára Paul Pörtner Hajmeresztő című krimi-komédiája Görög László rendezésében. Az előadás főbb szereplői az 50. előadás alkalmából nyilatkoznak a lap 15. oldalán.

 

A Március 10-e és 14-e között megrendezett 6. Debreceni Színházi Kerekasztalról, a kortárs magyar drámák fesztiváljáról (DESZKA) a 16. oldalon olvashatnak összefoglaló tudósítást.

Megjelent a Magyar Teátrum áprilisi száma

Megjelent a Magyar Teátrum harmadik évfolyamának negyedik, áprilisi száma. A Magyar Teátrumi Társaság 16 oldalas, színes A/3-as formátumú havilapja megvásárolható országszerte az újságosstandokon, és kilenc vidéki nagyváros színházában (Sopron, Győr, Székesfehérvár, Veszprém, Zalaegerszeg, Kecskemét, Szolnok, Debrecen, Békéscsaba), valamint előfizethető a lapban megadott címen. A Magyar Teátrumban főleg a lapot alapító kilenc vidéki színházról olvashatnak, de találhatnak benne fővárosi és határon túli színházakról, színházi művészekről szóló írásokat is.

A lap tartalmából:

 

A címlapon kezdődő Baj van!című cikkben Fekete Péter a Magyar Teátrum főszerkesztője kéri az olvasókat, hogy segítsenek megerősíteni az újság helyzetét a lappiacon. Ennek érdekében áprilistól nyereményjátékkal egybekötött kampány indul.1-2-16. oldal.

 

A Magyar Teátrumi Társaság tagszínházaiban dolgozó művészek közül is többen vehettek át díjakat, kitüntetéseket március 15-e körül, a nemzeti ünnep alkalmából. Róluk a 8-9-10. oldalon olvashatnak.

 

Sághy Tamással az egyik népszerű tévésorozat szereplőjével veszprémi színházi alakítása kapcsán olvashatnak egy beszélgetést a lap 15. oldalán.

 

Szintén a címlapon kezdődik a szolnoki Szigligeti Színház Ármány és szerelem bemutatóját elemző kritika. 1-6. oldal.

 

Március 24-én mutatták be Kecskeméten a Katona József Színházban a Káprázatos kisasszonyok című amerikai komédiát. Az előadás rendezőjével, a színház igazgatójával, Cseke Péterrel a lap első és 7. oldalán olvashatnak egy beszélgetést.

 

A debreceni Csokonai Színház Carmen operabemutatójáról a harmadik oldalon olvashatnak.

 

Dömölky János Balázs Béla-díjas, Kiváló- és Érdemes művész állítja színpadra Eugene O’ Neill: Utazás az éjszakába című tragédiáját a Veszprémi Petőfi Színházban. A bemutató április 30-án, este hét órakor lesz a teátrum stúdiószínpadán, a Latinovits-Bujtor Játékszínben. 3. oldal.

 

Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais: Figaro házassága című darabját április 1-jén mutatta be a Veszprémi Petőfi Színház. A 4. oldalon Valló Péter rendező és két főszereplő: Pindroch Csaba és Kőrösi Csaba nyilatkozik.

 

A március 26-27-ére eső hétvégén rendezték meg a Békés Megyei Jókai Színházban a XVI. Magyar Drámaíró Versenyt Karafiáth Orsolya, Zelei Miklós és Kiss Ottó írók részvételével. Az eredményekről az 5. oldalon olvashatnak.

 

Egressy Zoltán: Portugál című darabjának 100. előadását ünnepelte nemrég a Győri Nemzeti Színház. A jubileumi eseményről szóló beszámolót szintén az 5. oldalon találják.

 

A Soproni Petőfi Színház március 12-én mutatta be Katona József Bánk bán című művét Kerényi Imre átdolgozásában és rendezésében. A Kossuth-díjas alkotóval készült interjút a lap 6. oldalán olvashatják.

 

A szolnoki Szigligeti Színházáprilis 15-én mutatja be a Jézus Krisztus Szupersztár című világsikerű rock-operát, Radó Denise rendezésében. Dolhai Attilával és Bot Gáborral a főszerepben. A három művész nyilatkozatát a 7. oldalon találják.

 

Három ország öt színházművészeti egyetemének diákjai találkoztak immár második alkalommal Kecskeméten, a Szín-Tár fesztiválon, a Katona József Színház szervezésében. 11. oldal.

 

A gyermeknézőknek és felnőtt kísérőiknek egyaránt ajánlja a szolnoki Szigligeti Színház Lázár Ervin: Négyszögletű kerek erdő című meséjéből készült előadását. A 11. oldalon a rendező: Király Attila és az egyik főszereplő: Ónodi Gábor nyilatkozik.

 

A 13. oldalon Védőbeszéd címmel rendhagyó tudósítást olvashatnak a Turay Ida Színház készülőben lévő Molnár Ferenc bemutatójáról.

 

Ugyancsak a 13. oldalon tudhatnak meg részleteket a kecskeméti Katona József Színházgazdasági helyzetéről.

 

Blaskó Balázzsal, az egri Gárdonyi Géza Színház új igazgatójával a 14. oldalon olvashatnak interjút.

 

A 16. oldalon megtudhatják, mit főznek ki a „Turay urai”, és hogy milyen eredménnyel focizott a színészválogatott a Soproni Média ellen, és Önök is játszhatnak és nyerhetnek!

Image

 

Megjelent a Magyar Teátrum áprilisi száma

Megjelent a Magyar Teátrum második évfolyamának negyedik, áprilisi száma.

A Magyar Teátrumi Társaság 16 oldalas, színes A/3-as formátumú havilapja péntektől megvásárolható az ország szinte valamennyi újságosstandján, és kilenc vidéki nagyváros színházában (Sopron, Győr, Székesfehérvár, Veszprém, Zalaegerszeg, Kecskemét, Szolnok, Debrecen, Békéscsaba), valamint előfizethető a lapban megadott címen. A Magyar Teátrumban főleg a lapot alapító kilenc vidéki teátrum életéről olvashatnak, de találhatnak benne fővárosi és határon túli színházakról, színházi művészekről szóló írásokat is.

Image

 

 

 

Az áprilisi szám tartalmából:

 
 

A címlapon induló Premier rovatban a székesfehérvári Vörösmarty Színház A kommunizmus története elmebetegeknek című bemutatójáról olvashatnak több írást, köztük egy interjút a főszereplő Crespo Rodrigoval. – 1-3. oldal.

 
 

A címlapon kezdődik az az írás is, melyben a szolnoki Szigligeti Színház április 9-ei Hyppolit a lakáj bemutatóját harangozza be a lap Balázs Péter igazgató ajánlásával és Kautzky Armand interjújával. 1-2. olal

 
 

Szintén a címlapon kezdődik és a hátsó oldalon folytatódik a lap összefoglaló beszámolója a Békés Megyei Jókai Színházban megrendezett XV. Magyar Drámaíró Versenyről. 1-16. oldal.

 
A IV. DESZKA Fesztiválról a 8. oldalon találnak bővebb beszámolót
 
 

Megalakult a Magyarországi Nemzetiségi Színházi Szövetség Egyesület – 15. oldal

 
Tóth Judit színművésznővel a Soproni Petőfi Színházban játszott Baradlayné szerepével kapcsolatban olvashatnak beszélgetést a 4. oldalon.
 
Szintén a negyedik oldalon találják a kecskeméti Katona József Színház Hírzínház előadásairól szóló írást.
 
Ráczkevei Annával születésnapja alkalmából beszélgetett a lap munkatársa, amit a 10. oldalon olvashatnak.
 
A színész szava címmel szabálytalan portrét olvashatnak az 5. oldalon Szalma Tamásról, a Veszprémi Petőfi Színház tagjáról.
 

 

Kőszegi Ákossal, a kecskeméti Katona József Színház színészével pedig a lap 6. oldalán jelent meg egy interjú Oberon mankóval, címmel.
 
 

Szintén a 6. oldalon olvashatnak a Győri Nemzeti Színház fiatal színésznőjéről, Mihályi Orsolyáról.

 
Beszélgetést találnak Tahi Tóth Lászlóval a lap 14. oldalán Az őrült naplója előadása kapcsán.
 
A 7. oldalon találnak egy interjút Laurian Leontin Oniga román rendezővel a Békés Megyei Jókai Színház választások előtti választási bemutatójáról.
 
Ugyancsak a 7. oldalon olvashatnak a Szigligeti Színház súgónőjéről, a debreceni Csokonay Színház súgónőjéről pedig a 8. oldalon.
 
A 11. oldalon a Csokonay Színház Borisz Godunovjáról, és a Katona József Színház Ruszt.Kom Szalonjáról olvashatnak.
 
A színházi világnap és a szabad magyar sajtó napja összefüggéseit boncolgatja a lap publicistája a 12. oldalon.
 
A 14. oldalon található Zalán Tibor írása Hernyákról és a munkákról.
 
 

Mindszenty József bíborosról született színházi előadás Révkomáromban. – 15. oldal

 
 

A szín-játék nyertese egy muronyi olvasónk. – 16. oldal.

 
 
 

Minden kedves olvasójának és partnerének

 

 

 

áldott húsvétot kíván a Magyar Teátrum!