Légy jó mindhalálig

Veszprémi színpadon Nyilas Misi örök története

Tóth Loonrendezi a Légy Jó mindhalálig című musicalt a Veszprémi Petőfi Színházban. Móricz Zsigmond–Kocsák Tibor–Miklós Tibor művének a bemutatója decemberben volt a nagyszínpadon. Az előadásban a társulat tagjai és Keller János vendégművész mellett 27 gyermekszereplő lép színpadra.

A Légy jó mindhalálig című musical bemutatója 1991. április 19-én volt – stílusosan – a Debreceni Csokonai Színházban, amely ezzel az előadással ünnepelte megalakulásának százötvenedik évfordulóját. Az ősbemutató óta a darab megannyi újabb premiert ért meg itthon és külföldön, Budapesten és vidéken egyaránt. A Veszprémi Petőfi Színház karácsonyi színházi ajándékként nyújtja át a családoknak Nyilas Misi generációkat átölelő történetét.

Ezt a szerepet Veszprémben Arbas Socis Carlos Alexander és Pató Bálint felváltva játssza majd. A két gyermek számára nem ismeretlen a színház világa, hiszen részt vettek az elmúlt évadban az Oliver! című sikerelőadásban.

– Nyilas Misi egy kedves, aranyos diák, aki szeretne a felnőttek világához tartozni, de közben csalódás éri. Ő mindenben a jót keresi. Nekünk is erre kell törekedni. Örülök, hogy benne lehetek ebben ez előadásban, szeretem a táncokat, dalokat, nagyon várom már a bemutatót–mondta Arbas Socias Carlos Alexander.

– Misi szerény, becsületes, jószívű iskolás, akivel nem mindig bánnak jól a társai és a felnőttek sem. Ő azonban eközben is hiszi, hogy mindig jót kell cselekednünk – tette hozzá Pató Bálint, aki arra a kérdésre, hogy szerinte a nézőknek mit szeretne adni ez a musical, egy szóval felelt: szeretetet.

Az előadás rendezője így vélekedett az előadásról:

– Móricz Zsigmond a megbántott, félreértett és megkínzott jóság jelképét akarta Nyilas Misi történetével elmesélni, a trianoni diktátum által megcsonkított Magyarország allegóriájaként. Nem gyerekregénynek szánta, nem kötelező házi olvasmánynak, hanem örök tanulságnak: bármennyire is bántanak bennünket, csak egy erkölcsileg helyes válaszunk lehet rá – az, hogy legyünk jók! Jók mindhalálig! A Kocsák Tibor és – a közelmúltban tragikus hirtelenséggel elhunyt – Miklós Tibor szerzőpáros nagy sikerű musicalének bemutatásával nem kisebb célt szeretnénk elérni, mint azt, amit Nyilas Misi fogalmaz meg a regény végén: az emberiség tanítói szeretnénk lenni: költők, akik jobbá szeretnék tenni a világot. Ehhez kérjük a nézők támogatását!

V. R.