Győrben a diákok is ismerik

A Magyar Teátrum az Education

Csaknem tízezer négyzetméteren, kétszáz standdal immár tizedik alkalommal rendezték meg Budapesten a SYMA Sport- és Rendezvényközpontban január 22. és 23. között az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást.

A felsőoktatási intézmények, tankönyvkiadók, taneszköz gyártók és forgalmazók, külföldi egyetemek, nyelviskolák, szakképző intézmények, oktatással foglalkozó kutatóintézetek mellett a Magyar Teátrum is jelen volt a kétnapos rendezvényen. A számtalan pozitív visszajelzésen túl azért tartjuk fontosnak, hogy lehetőségünk nyílt egy ilyen rangos eseményen részt venni, mert a Magyar Teátrumi Társaság lapjának célja, hogy közelebb hozza közönségéhez a színházat, és bepillantást engedjen kulisszatitkaiba. A hagyományos értékek mellet a minőségi újdonságokra is fel kívánjuk hívni a fiatalok figyelmét, ami közös ügye a színházaknak és az oktatási intézményeknek egyaránt. Örömmel tapasztaltuk, hogy a kiállításra szánt több ezer Magyar Teátrumot maradéktalanul elkapkodták a kiállítást látogató tanárok, diákok és szülők.

Image

A Magyar Teátrumot Szlopóczki Janka képviselte a kiállításon, arra kértük tájékoztassa olvasóinkat milyen kérdésekkel keresték meg az érdeklődők?

– A látogatók többségét főként a színház, a színházi világ érdekelte, ezért is jöttek oda hozzánk. A Magyar Teátrumról szerettek volna minél többet megtudni: milyen témákkal foglalkozik a lap, kik írják, ki adja ki, milyen gyakran jelenik meg, mióta létezik, hány példányban kerül terjesztésre. De a legtöbb ember mégis arra volt kíváncsi, hogy hol tudják beszerezni. Örültek annak, hogy országos terjesztésben újságárusoknál is kapható.

– Kik voltak többen, akik még egyáltalán nem ismerték az újságot, vagy akik már ismerősként üdvözölték?

– A többség még nem ismerte a lapot, ami nem csoda, hiszen a Magyar Teátrum csak 2009 szeptembere óta jelenik meg. Az eddig megjelent öt szám még nem teljesen érte el az országos ismertséget, ami tíz év múlva nyilván nem így lesz. Ennek ellenére számos pozitív visszajelzésben volt részünk. Például a győri diákok mosolyogva mesélték, hogy színházukban rendszeresen találkoznak a lappal, míg volt olyan békéscsabai úr, aki minden megjelent számot összegyűjtött, olvasott már.

– Hogyan fogadták az újságot, Milyenek voltak a visszajelzések?

– A látogatók többsége színházszerető emberként érdeklődéssel fogadta a lapot. Sokan dicsérték a tartalmat, külön üdvözölve a vidéki színházakról szóló írásokat. A látogatók örültek annak, hogy az Education megjelent egy színházi lap. Érdeklődéssel fogadták el az újságot és vitték haza, mondván „majd otthon átolvassák.” A vidékről érkezők szeme leginkább akkor csillant fel, mikor kiderült, hogy az ő színházuk is benne van a lapban.

MéCs.