Felavatták a Szarvasi Vízi Színházat

Nagyszabású gálaműsor az avatóünnepségen

Új szabadtéri színház született Szarvason, a Holt-Körös festői szépségű partján. A különleges atmoszférájú, közel ezer nézőt befogadására képes amfiteátrum jellegű nyári színházat június 25-én este avatták fel, ünnepélyes gálaműsor kíséretében.

A Szarvasi Vízi Színház szombati átadását sokéves tervezés, munka előzte meg, és az álmokból, ím, valóság lett. Szombaton este nyolc órakor megszólaltak a fanfárok, és a színpad megtelt élettel. Gulyás Levente és zenekara mindvégig kiváló zenei alapot adott az estének. Az első dal után az ünnepélyes szalagátvágásra a Katalin II. sétahajón érkeztek meg a városi, megyei, és országos politikai vezetők. Farkas Zoltán, országgyűlési képviselő, Békés Megye Képviselő-testülete elnökének köszöntő szavait követően Beyer-Dóczy Péter, Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár főtanácsadója tolmácsolta az est fővédnökének gondolatait. Az avatást megtisztelte jelenlétével Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke, valamint Dankó Béla, Kondoros város polgármestere, a szarvasi választókerület országgyűlési képviselője is. Babák Mihály, Szarvas város polgármestere, országgyűlési képviselő a nemzeti színű avatószalag átvágása után színpadra szólította mindazokat, akik tevékeny részt vállaltak a Szarvasi Vízi Színház megszületésében, majd átnyújtotta a létesítmény jelképes kulcsát az üzemeltetéssel megbízott Békés Megyei Jókai Színház igazgatójának: Fekete Péternek.

Image

Ezután a Jókai Színház sikerprodukcióból, az Aidából, a La Mancha lovagjából, a Lúdas Matyiból, a Csárdáskirálynőből és a Kapj el! című musicalből következtek részleteket, melyek közül az utóbbi három a vízi színház nyári programjában is szerepel, akárcsak a szarvasi Cervinus Teátrum ősbemutatója: a Tessedik című zenés játék, amiből szintén megszólalt egy dal. A gála főszereplői voltak: Fodor Zsóka, Iván Gál Judit, Lapis Erika, Nagy Erika, Szente Évi, Gubik Petra, Straub Dezső, Kulcsár Lajos, Szomor György, Göth Péter, Bartus Gyula, Csomós Lajos, Gulyás Attila, Vadász Gábor, és a tánckar. És ott volt a Jókai Színház szinte teljes műszaki, kiszolgáló személyzete, akik Tege Antal rendező irányításával, a háttérből garantálták a sikert, színes és élvezetes műsorral örvendeztetve meg a nem mindennapi színháztörténeti esemény ezer körüli létszámú közönségét.

Részlet a Csárdáskirálynőből

A vízi színház helyén hajdan álló ecetgyár épületét idéző két bástyát is felavatták, Szenes Jánosnak, a Cervinus Teátrum igazgatójának celebrálása mellett. A bástyák ezután Szarvas város neves családjainak tiszteletére a Réthy és a Bolza nevet viselik. Csasztvan Andrást, a szarvasi Vajda Péter Általános Művelődési Központ igazgatóját, a Szarvasi Vízi Színház megvalósításának projektvezetőjét pedig Szarvas Város Közművelődéséért elismeréssel, valamint a Kultúra lovagja címmel tüntette ki Babák Mihály polgármester.

Az ünnepélyes szalagátvágás

Az estet ágyúlövés és tűzijáték zárta. Új színház, új színpad született Békés megye észak-nyugati kapujában, a történelmi Magyarország közepén, Szarvason.

Image