A diákokkal együtt ünnepelt a veszprémi színház

Zsúfolásig megtelt a Veszprémi Petőfi Színház a Paradicsomtól a pokolig című előadásra január 22-én. A Magyar Kultúra Napja alkalmából Veszprém megye 15 iskolájának 260 diákja játszotta el Madách Imre: Az ember tragédiája című művének valamelyik színét. A produkció végén a hosszú percekig zúgó vastaps mellett díjeső várta a kiemelkedő teljesítményt nyújtó csoportokat és szereplőket.

A szolnoki Szigligeti Színház kezdeményezése Veszprémben is jó gyökerekre lelt. Oberfrank Pál, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója a díjátadó előtt többek között arról beszélt, hogy a Magyar Kultúra Napját nem is lehetett volna szebben ünnepelni a színházban, mint a megye fiatalságával és egy ilyen színvonalas, sok gyönyörű percet adó előadással. Majd bejelentette, hogy mind a 260 szereplőt a színház tiszteletbeli tagjává fogadja és a későbbiekben velük együtt szeretne az intézmény megalapítani egy ifjúsági színházbarát egyesületet.

Az előadást létrehozó csoportokat köszöntötte Szinetár Miklós, Kossuth- és Jászai-díjas, Kiváló- és Érdemes művész, a vetélkedés fő védnöke, a zsűri elnöke. A legendás rendező hangsúlyozta, hogy a rendhagyó és színvonalas előadás egyik legfontosabb értéke az volt, hogy a diákság megértette Madách művének üzenetét, mai napig aktuális sorait és hitelesen tolmácsolni is tudta azokat. Ugyancsak elismeréssel szólt a diákok teljesítményéről Porga Gyula Veszprém polgármestere és Kovács Norbert, a Veszprém megyei közgyűlés alelnöke.

Az est végén a zsűri döntése alapján a követekező díjak találtak gazdára: A legjobb Ádám: Pósfai István (Lovassy László Gimnázium, Veszprém); A legjobb Éva: Kempelen Borbála (Vetési Albert Gimnázium, Veszprém);A legjobb Lucifer: Héty Diana ( SÉF Szakközépiskola, Veszprém); A legjobb epizódszereplő: Bikki Dániel (Vetési Albert Gimnázium, Veszprém).

A zsűri két veszprémi iskolának, a Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskolának és a Lovassy László Gimnáziumnak ítélte oda a legjobb színekért járó díjakat. A Veszprém Megyei Önkormányzat külündíját a veszprémi Kozmutza Flóra Általános Iskola vehette át.

Az előadásban nyújtott kiemelkedő teljesítményéért különdíjban részesült: a SÉF Szakközépiskola (Veszprém), a Petőfi Gimnázium (Pápa), a Várpalotai Magániskola, Szőke László (Kozmutza Flóra Általános Iskola, Veszprém), Vörös Boglárka (Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskola, Veszprém), Kalauz Bence (Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gimnázium, Veszprém), Kováts Hanna (Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gimnázium, Veszprém), Vági István (Táncsics Mihály Szakközépiskola, Veszprém) Fejes Zsófia (Türr István Gimnázium, Pápa)